Lövéstechnikánk

Íjásziskolánk picit ár ellen úszik, mivel a köztudatot teljesen leuraló mediterrán/modern sporttechnikával szemben a valamivel lassúbb, de rendkívül elegáns hüvelykujjas lövési módot alkalmazza.

Nem tudhatjuk egészen biztosan, hogy honfoglaló eleink milyen technikával nyilaztak, ám az íjászfelszerelésük jellegéből erősen sejthető, hogy miképpen vették elő és helyezték az idegre nyilaikat…

…néhány 10.századi forrás arról tanuskodik, hogy Közép-Ázsiában ekkor hüvelykujjal feszítették az íjat, és nem is akárhogy! Így lőttek a perzsák, a Kelet- európai pusztákról származó mamelukok, a 10.századi nomád oguz törökök, de a korunk hagyományos japán, koreai, mongol és török íjászata is ezt a módszert alkalmazza.

Zengő Nyíl Egyesület

2141 Csömör

Rét utca 145. (Az új bekötő úton a kertészet mellett)

zengonyilijaszat@gmail.com